Projekt bez tytułu

Żelki bez cukru. To będzie nowy przysmak Twojego dziecka!

Zdrowe słodycze to coraz szersza kategoria produktów, które budzą szczególnie duże zainteresowanie wśród diabetyków oraz rodziców. Ci drudzy są świadomi, jak wielki wpływ na rozwój i zdrowie ich dzieci ma dieta, która powinna obfitować w produkty pełnowartościowe. Z drugiej jednak strony każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko ma pokusę sięgania po słodycze i trudno byłoby całkowicie wykluczyć je z jadłospisu pociechy. Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Żelki bez cukru to kolejna propozycja z oferty naszego sklepu internetowego, która śmiało może zagościć w domowej spiżarni.

Co warto wiedzieć o żelkach bez cukru?

Żelki bez cukru to coraz popularniejsze słodycze wybierane nie tylko dla dzieci. Chętnie kupują je również osoby szukające słodyczy dla diabetyków. Najważniejszym szczegółem odróżniającym takie żelki od produktów dostępnych w każdym dyskoncie czy markecie jest oczywiście brak cukru, czyli sacharozy. To ten składnik w głównej mierze odpowiada za wysoką kaloryczność klasycznych słodyczy, zwiększa ryzyko próchnicy, a także rozwoju cukrzycy typu 2.

Na pewno interesuje Cię zatem, czy żelki bez cukru są w ogóle smaczne? Możemy zapewnić, że tak. Mieliśmy okazję przetestować wszystkie produkty z tej kategorii dostępne w naszym sklepie internetowym i z całą odpowiedzialnością deklarujemy: zasmakują zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku.

Paradoksalnie żelki bez cukru smakują niemal identycznie, jak te zwykłe. Również są słodkie w smaku, co jest zasługą zastosowania zamiennika sacharozy. W większości przypadków jest to maltitol lub syrop maltitolowy.

Czy wiesz, że…

maltitol to pozyskiwany z natury organiczny związek chemiczny z grupy polioli, który jest używany jako środek słodzący? W odróżnieniu od standardowej sacharozy nie jest czynnikiem zwiększającym ryzyko nadwagi, otyłości oraz próchnicy.

Dlaczego żelki bez cukru są lepsze niż zwykłe?

Powód jest prosty: brak dodatku cukru przekłada się na znacznie mniejszy negatywny wpływ takich słodyczy na organizm człowieka, w szczególności dziecka. Niższa kaloryczność to kluczowa kwestia w dobie epidemii nadwagi i otyłości wśród młodych ludzi.

W Polsce już co dziesiąte dziecko w wieku 1-3 lat ma nadwagę lub cierpi na otyłość, a co piąte jest tym zagrożone. Z kolei w grupie 8-latków nadmierną masę ciała notuje się aż u co trzeciego dziecka. Tutaj ogromna odpowiedzialność spoczywa na barkach rodziców, którzy powinni drobiazgowo pilnować jadłospisu pociechy.

Nie oznacza to natomiast, że dieta dziecka powinna być drakońska i wykluczać jakiekolwiek przyjemności żywieniowe. Po to właśnie zostały stworzone słodycze bez cukru czy słodycze bez glutenu, aby z jednej strony dbać o zdrowe odżywianie najmłodszych, a z drugiej… pozwolić im być dziećmi, które przecież kochają słodycze.

Nie bez znaczenia jest również to, że żelki to jedne z ulubionych słodyczy dzieci. Chcąc wprowadzić w domu kulturę zdrowego odżywiania warto więc zacząć właśnie od żelków, ponieważ dzięki nim będzie o wiele łatwiej przekonać dziecko do rezygnacja z tradycyjnych słodyczy zawierających sacharozę.

Zaszczep w dziecku zdrowe nawyki żywieniowe

Zakup żelków bez cukru może być idealnym wstępem do zmiany nawyków żywieniowych dziecka – zwłaszcza, jeśli do tej pory nie było z tym najlepiej. Podając żelki pociesze możesz od razu wyjaśnić jej, dlaczego pozbyliście się tradycyjnych słodyczy. Dzieci naprawdę sporo rozumieją, dlatego nie ma powodu, aby nie rozmawiać z nimi na temat wpływu diety na zdrowie, wygląd i samopoczucie. Gorąco do tego zachęcamy!

Jeśli natomiast chcesz zapewnić dziecku większy wybór pysznych i wartościowych słodkości, to koniecznie sprawdź oferowane w naszym sklepie zdrowe cukierki czy chociażby czekolady bez cukru. Pamiętaj jednak, że nawet z takimi produktami nie można przesadzać – powinny one stanowić jedynie dodatek do diety, a nie jej podstawę.

Zachęcamy również do lektury innego artykułu na naszym blogu, w którym dokładnie przyjrzeliśmy się tematowi słodyczy 0 kcal. Czy takie rzeczywiście istnieją?

Możliwość komentowania została wyłączona.